Vše o manze anime a hlavně o fanfiction

PříjemPříjem  PortálPortál  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Preklad Ninpocho Chronicles - neodpovedať

Goto down 
AutorZpráva
Amarante
Sokou
Sokou

Poeet p?íspivku : 1020
Registration date : 26. 09. 07

PříspěvekPředmět: Preklad Ninpocho Chronicles - neodpovedať   Sat Sep 29, 2007 12:53 am

Neprispievajte do tejto témy, slúži len na preklad stránky ninpocho.com do slovenského jazyka. Otázky smerujte do témy Nesplniteľný sen

Vítajte v Ninpochských kronikách (ďalej už len NC)

Skôr než začnete vytvárať Vašu postavu, prosím všimnite si, že NC je prostredie. Toto nie je každodenné fórum, kde pobehujete a robíte bezvýznamné príspevky a odpovede, je to fórum s horlivými a oddanými hráčmi RPG. Vytvorením postavy na tomto fóre súhlasíte s dodržiavaním RPG štandardov, a taktiež, že budete profesionálne hrať RPG, alebo sa to naučiť. Nemáme čas na ľudí, ktorí berú toto fórum ako ďalšie multi veľké RPG fórum., venujte sa mu teda a obmedzte akékoľvek gramatické chyby.

Ako začať

Predtým, než vytvoríte tému v sekcii Tvorba Postavy, prosím:
1. Prečítajte si FAQ Fóra
2. Prečítajte si Pravidlá Fóra
3. Uistita sa, že na NC nemáte ďalšie konto, pretože dvojité kontá nie sú tolerované

Keď posielate tému do sekcie Tvorba Postavy, prosím:
1. Zahrnite meno postavy, vek, pohlave a požadovanú Dedinu
2. Napíšte, kde ste sa dozvedeli o NC
3. Zahrnite do názvu témy aj názov Dediny, ku ktorej sa pripojíte
Príklad: Téma pre Postavu "Karino Kaizo", ktorý sa pripojí k Listovej Dedine bude "Listová - Karino Kaizo"

Návody na vybratie Mena Postavy:
- japonsky znejúce prvé a druhé a prvé meno. Toto je Naruto fórum. Menám, ktoré neznejú japonsky sa vyhnite.
Príklad: Fujo Kaomi = Dobré Bob Taylor = Zlé Silversnake(Strieborný had) = Strašné

- Uistite sa, že Vaše meno sa musí zhodovať s Vašou prezývkou. Vaše druhé meno by malo ísť prvé, a Vaše prvé ako posledné.
Príklad: Moje meno je Bob, a moje priezvisko Dole, čiže to má byť Dole Bob

- Nemôžete si vybrať meno zo sveta Naruta, alebo zo sveta iného veľkého anime či mangy. Keď to urobíte nevedomky, oznámime Vám to v téme, kde ste si vytvorili postavu, aby ste si meno zmenili.
Taktiež si nemôžete vybrať meno zo špeciálnych pokrvných klanov, ako je Uchiha alebo Hyuuga. Pokrvne schopnosti môžete získať až na úrovni Genina.
- Potrebujete pomôcť s výberom Vášho japonského mena? Stačí kliknúť dole!

Spoiler:

Návod na vybratie Veku:
- Začínate ako Študent Akadémie, a títo nie sú ani príliš starí, ani príliš mladí.
- Typický vek pre nové postavy je v rozmedzí 8-13 rokov.

Návod na vybratie Pohlavia:
- Voľbu sú muž a žena.
- Nebudeme akceptovať žiadne transexuálne a podobné postavy. Sexuálna orientácia Postavy je na Vás. Prosím, stráňte sa pedofilným/nekrofilným záujmom, v záujme vidieť ako to zareaguje na ostatných členov.

Návod na vybratie Dediny:
- Dedina, v ktorej má byť Vaša postava súčasťou. Na výber máte: Listovu, Mlžnú, Piesočnú a Mračnú.
- Každá Dedina môže mať požiadavky na príjmutie. Viac informácií nižšie pod "Ako byť akceptovaný".
- Môžete si pozrieť štatistiky obyvateľstva predtým, než si vyberiete Dedinu, ku ktorej sa chcete pridať.

Listová
Výpis Rady Listovej a požiadavky.

Piesočná
Výpis Rady Piesočnej a požiadavky.

Mlžná
Výpis Rady Mlžnej a požiadvky.

Mračná
Výpis Rady Mračnej a požiadavky.

Ako získať prácu

- Ak budete schválený, dostanete 5000 Yenov (peňazí) od Moderátora Tvorenia Postavy.
Veci k práci si zakúpite tu (link) a potom sa sami zamestnajte tu (link)

Ako dostať Vlajku Dediny

- Ak budete schválený, budete mať schopnosť "vidieť" do Vašej dediny vďaka Moderátora Vytvorenia Postavy. Postúpte do Žiadosti pre Adminov (link) a pekne poproste o Vlajku Vašej Dediny. A nezabudnite pridať link do témy, kde ste vytvorili Vašu postavu!

(pozn. prekladateľa: Takmer doslovný preklad uvítacej témy. Niektoré veci boli preložené do zrozumiteľnejšej formy. )

(pozn. prekladateľa: Ako príklad použijem môj profil. Do Listovej bola podmienka napísania Histórie minimálne na 400 slov.)

Meno postavy: Akatsuka Amarante
Vek: 11 rokov
Pohlavie: hrdá byť ženou
Kde som sa dovedela o NC?: Prehliadanie Google

História:
Slnko vyšlo na šarlátovú oblohu, keď malé novorodeniatko v Konohe - Dedine skrytej v listí, prvý krát uvidelo náš svet. Bol apríl a práve sa všetko znovuzrodilo.
"Len sa na ňu pozri, Ayaka..." Hrdo zamrmlal otec, Ren, ktorý stál vedľa nej. Matka držala košík, v ktorom bolo dieťa. Ren mal prvé dieťatko, malé dievčatko...
"Ktoré meno sa k nej hodí?" Spýtala sa Ayaka dívajúc sa na dieťa pod ňou.
"Pozri sa na tie oči, ako kvety, ktoré nikdy nezvädnú..."
"Máš pravdu, Amarante bude pre ňu perfektné meno." Rodičia zobrali svoju dcéru do náručia, radujúc sa z toho, že sú rodinou.

"Mattaku?! Zase umývanie riadu? Ale mamiiiii, ja musím trénovať! Raz budem v ANBU! Presne ako ocko! Uvidíš! Je to môj sen, a dokonca ani umývanie riadu ma nezastaví!" Amarante zakričala, keď uvidela taniere, paličky, nože a iné kuchynské náradie v dreze.
"Mladá dáma, uprac to, lebo zavolám tvojho otca, nech ti zoberie kunaie!" Povedala výhražne s prekríženými rukami. Nebola šanca na výhru tohto "zápasu".
"Ale, sľubuješ, že potom môžme trénovať spolu s ockom? Vieš, že je to môj sen, chrániť Hokageho. Chrániť môj domov, moju rodinu. Domovy iných, dokonca aj ich rodín."
"Dobre, zlato, ale najprv vyčisti toto a svoju izbu."
"Hai!" Malé dievčatko sa zoširoka usmialo.
Vykonám tvoje požiadavky, matko. Možno potom budem silnejšia. A raz dosiahnem svoj cieľ. Sľubujem ti, že raz doštudujem akadémiu a... Ako mi to len otec povedal-? ...urobím Chuuninské skúšky. S otcom, a zvyškom rodiny, budete na mňa hrdí!
Pomyslela si pre seba, keď utierala taniere. Bola plné elánu. Pripravená na všetky nástrahy a prekážky, ktoré jej mohol jej detský život naskytnúť. Vtedy mala 9 rokov...

"Amarante-chan? Poď dole, už musíš ísť do akadémie!" Už nie tak malé dievča počulo hlas svojho otca. Odišiel z ANBU, keď mala 10 rokov. Po tom sľube už nebola taká detská. Mladá dáma, to sa z nej stalo. Za posledných 4 rokov trénovala so svojím otcom a získala toľko skúseností, koľko mohla v tomto veku. Schytila tašku a zišla dole.
"Mami...oci..." V jej hlase bol smútok.
"Oh, miláčik, tak rýchlo si vyrástla. Ani som si to nevšimla." Povedala sentimentálne pozerajúc sa na svoju dcéru. V kútikoch jej očí sa niečo lesklo.
"Neplač. Čas nie je niečo, s čím môžme bojovať alebo si kúpiť." Amarante sa usmiala na svoju mamu, aby ju aspoň trocha povzbudila.
"Oci, abayo. Vrátim sa, neboj." Ren sa usmial tiež a pevne ju objal.
"A oci?"
"Áno, miláčik?"
"Ďakujem..." Jej líca jemne zčervenali a chytila tašku, ktorá spadla, keď ju jej otec obíjmal a rozbehla sa priamo za novými dobrodružstvami!

Osobnosť: (nechce sa mi prekladať XD)

Výzor: (-||-)

(pozn. prekladateľa: Správa v téme s mojou postavou, ktorá bola postnutá pár minút po vytvorení. Čiže vlastne schválenie. )

Akceptovaný! A vitajte v Dedine skrytej v Listí!

Skôr než urobíš prvé kroky, pozri si tieto linky:
Oznamy
Pravidlá
FAQ
Čo áno a čo nie
Ako roleplayovať
Pravidlá tréningov
Povinný návod pre Trénovanie

Skôr než sa niečo opýtate,

Keď už ste raz súčasťou Dediny skrytej v Listí, umiestnite svoj profil sem
Záznamy Študentov Akadémie
(Prečítajte si pravidlá pre zasielanie Vašich profilov)

Najprv v Požiadavkách Lístovej požiadajte o Váš klasifikovačný banner. To je ten malý obrázok pod Vaším menom zodpovedajúci Vašej hodnosti a Dediny. Prezrite si iné profily a dozviete sa, čo tam potrebujete mať. Potom počkajte, dokým Vám niekto vylosuje Vaše staty (pozn. prekladateľa: roll your stats, niekto Vám náhodne vylosuje Vaše schopnosti, tj. silu Vášho Ninjutsu, Kontrolu Chakri atp.). Potom už len voľne prehľadávajte fóra.

Bude Vám udelené 5000 Yenov, aby ste si mohli kúpiť veci pre prácu a iné potrebné predmety. Skôr než si kúpite čokoľvek iné, prosím, choďte do Obchodu Dediny (rámček v ľavom hornom rohu) a choďte do Pracovné sety. Kúpte si buď Kuriér, alebo Čistič nádobia, obe platia tak isto. Potom choďte do výberu prác, pod hlavným menu, a prihláste sa do svojej práce.
Užite si hru a ešte raz, vítajte v NC. Ak máte akékoľvek otázky, pošlite Súkromnú správu Rade.

FAQ

FAQ 1.

Ako vyzerá svet NC
http://illiweb.com/fa/pbucket.gif

FAQ 2. Absolútne zákl. pravidlá RPG na NC

Pochopenie NC RPG: NC = Ninpocho Chronicles, fórum založené na Naruto RPG. RPG = Role playing game, hra, v ktorej hráš rolu jednej z postáv spoločne s ostatnými hráčmi vytvárate spoločný príbeh. "Role" taktiež znamená, že musíte popísať akcie a činnosť Vašej postavy.

Kam musím ísť? Pre začatie, nájdite sekciu Tvorba Postavy, vytvorte novú tému s menom, vekom, atp. Vašej postavy. Musíte počkať, dokým sa Vaša postava odsúhlasí.

Čo myslíte pod slovom Dedina? Je tu niekoľko Dedín, ktoré si môžete vybrať -- Listová, Piesočná, Mlžná a Mračná. Tieto dediny pomáhajú rozvíjať Vašu postavu. Všetky dediny sú to isté, ale iný ľudia, s ktorými môžte hrať.

Čo mám robiť, ak budem prijatý ako Ninja? Dostanete prístup do špecifickej skupiny dedín a bude Vám umožnené vidieť všetky témy v dedine. Vytvorte si svoj profil, podľa šablóny, ktorú tam nájdete.

HODNOSTI
Na tomto fóre je niekoľko hodností. Kage (Hokage, Mizukage, Raikage, Kazekage) podľa toho, aká dedina. Vy začnete ako Študent Akadémie. Cez RPG skúšky postúpite na Genina (nízky stupeň ninju), then to Chuunin (vyšší stupeň) až k Jouninovi a Senninovi (vyššie stupne).

JUTSU
Čo je to jutsu? Jutsu je technika, ktorá môže byť vykonaná Ninjom. Môžete si ju zakúpiť v Obchode Dediny. Všetky Jutsu potrebujú určitú výšku statov(schopností).

Typy jutsu? Existujú 3 typu. Taijutsu - súboj muž proti muži Genjutsu - techniky ilúzií Ninjutsu - tvorí sily, tvory, zbrane atď., ktoré sa snažia znevýhodniť súpera v súboji.

STATY(SCHOPNOSTI)
Čo sú to staty(schopnosti)? Schopnosti(staty) ukazujú silu Vašej postavy v rôznych smeroch -- Obratnosť, Výdrž, Taijutsu, Genjutsu, Ninjutsu, Kontrolo chakry, Kontrola Pokrvnej schopnosti. Všetky tieto schopnosti tvoria dôležitú rolu v pokročilom súboji.

Ako trénujem? Urobte príspevok z minimálne 100 slov v Tréningovom areály (špeciálna sekcia vo Vašej dedine), ako Vaša postava trénuje. Môžete trénovať jedine v piatok, sobotu a nedeľu. Na konci Vášho príspevku musíte vybrať 7 schopností, ktoré chcete trénovať.
Napr.: Ninjutsu 7x
Rada Vám potom náhodne vylosuje, o koľko sa daná schopnosť zvýši.

Koľkokrát za týždeň môžem trénovať? Môžete trénovať RAZ za týždeň.

PRÁCA
Kde si môžem nájsť prácu? Je to tretie tlačítko z hora v menu, Práca. Môžete pracovať JEDINE, keď si kúpite Pracovný set k danému povolaniu. Tieto sety môžete zakúpiť v Obchode Dediny.

Čo dosiahnem tým, keď budem mať prácu? Práca Vám zaistí zakládný kažodenný príjem, ktorý slúži na zakúpenie zbraní, brnení, atp.

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://yaminokonrei.blog.cz/

Preklad Ninpocho Chronicles - neodpovedať
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Forum: Anime a Manga Fanfiction :: O Fóru :: RPG-
Přejdi na: